Pedicure - Salon kosmetyczny - Dom Piękna - Świebodzin

Pedicure

Pedicure to SPA dla Twoich stóp. Już w zaledwie kilkadziesiąt minut możemy uzyskać gładkie, zadbane i zrelaksowane stopy, a także piękne i modne paznokcie. Pedicure to zabieg pielęgnacyjny, któremu poddawana jest skóra na stopach i paznokcie. Dzięki systematycznym wizytom w gabinecie kosmetycznym nasze stopy będą nie tylko piękne i estetyczne, ale również zdrowe.

Zabieg pielęgnacyjny pedicure klasyczny obejmuje skrócenie i opiłowanie paznokci, usunięcie skórek z okolic paznokci oraz usunięcie zrogowaciałego naskórka z całych stóp. Podstawą pedicure jest przygotowanie stóp do zabiegu, czyli zmiękczenie i nawilżenie. Podczas zabiegu  usuwa się również zgrubienia i nieestetyczne odciski. Pedicure może dodatkowo obejmować malowanie paznokci (odżywka lub kolor).

Czas trwania zabiegu – pedicure kosmetyczny (klasyczny): 50 min

Pedicure hybrydowy

W salonie Dom Piękna wykonujemy standardowy pedicure hybrydowy. Polega on na wykorzystaniu specjalnych, profesjonalnych lakierów do paznokci (baza, kolor, top), które następnie utwardza się za pomocą lampy UV lub UV LED. Takie rozwiązanie nie tylko usztywnia płytkę paznokcia, ale również sprawia, że lakier utrzymuje się nawet do 4 tygodni.

Zalety pedicure hybrydowego:

  1. Szybka i łatwa aplikacja
  2. Długotrwały efekt
  3. Piękny i naturalny wygląd paznokcia
  4. Zabezpieczenie paznokci przed czynnikami zewnętrznymi

Czas trwania zabiegu: 1h 15min

Zabieg warto powtarzać co 4-5 tygodni.

Przeciwwskazania:

– alergie na preparaty wykorzystywane do zabiegu

– zmiany na płytce paznokcia (zagłębienia, pogrubienia, fałdy, bruzdy)

– grzybica, drożdżyca skóry i paznokci

– choroby wirusowe

Pedicure biologiczny

Zabieg pedicure biologiczny to wyjątkowa alternatywa dla częściej wykonywanego pedicure kosmetycznego. Do przeprowadzenia zabiegu nie wykorzystuje się metalowych narzędzi takich, jak cążki, czy frezarka, dzięki czemu pedicure jest bardziej delikatny i mniej inwazyjny. Aby uzyskać odpowiedni efekt, korzystamy z produktów zawierających tylko naturalne składniki. Zabieg obejmuje zmiękczenie i nawilżenie stóp, usunięcie skórek drewnianym patyczkiem i opiłowanie paznokci papierowym pilnikiem. Na koniec aplikowany jest na całe stopy mocno nawilżający krem, a jego nakładaniu towarzyszy relaksujący masaż. Pedicure możemy uzupełnić aplikacją odżywki lub lakieru hybrydowego.

Zalety pedicure biologicznego:

  1. Zabieg jest delikatny i nieinwazyjny
  2. Naturalny i estetyczny wygląd stóp oraz paznokci
  3. Uzyskanie gładkiej i nawilżonej skóry
  4. Zabieg jest bezbolesny

Czas trwania zabiegu – pedicure biologiczny (klasyczny): 50 min

– pedicure biologiczny z hybrydą: 1h 30min

Zabieg warto powtarzać co 3-4 tygodnie.

Przeciwwskazania:

– stany alergiczne, alergie na substancje zawarte w kosmetykach

– świeże blizny i otwarte rany

– stany zapalne

– choroby grzybicze i bakteryjne

Zarówno pedicure kosmetyczny, jak i pedicure biologiczny, to zabiegi odpowiednie dla kobiet i mężczyzn. Dlatego też, zapraszamy do naszego salonu wszystkich panów, dla których zadbane stopy są nieodłącznym elementem codziennego wyglądu. Warto pamiętać, że systematyczna pielęgnacja stóp to nie tylko estetyka, ale również zdrowie. Powinien być wykonywany co 3-4 tygodnie.

Wbrew pozorom, pedicure nie jest zabiegiem prostym. Do jego wykonania niezbędny jest profesjonalny sprzęt i kosmetyki, ale również wiedza oraz doświadczenie. Nieumiejętne operowanie cążkami do skórek, czy frezarką może przysporzyć więcej szkód niż pożytku. Wykonując pedicure w domu możemy doprowadzić do skaleczeń i obtarć, które narażą nasze stopy na atak wirusów i grzybów, ale również dolegliwości bólowe. Pedicure to zabieg, którego przeprowadzenie trwa około godzinę, a powtarzamy go nie częściej niż co 3-4 tygodnie, dlatego też z powodzeniem możemy sobie pozwolić na to małe SPA dla stóp wykonane w profesjonalnym salonie kosmetycznym.