Stylizacja i regulacja brwi - Salon kosmetyczny - Dom Piękna - Świebodzin

Stylizacja i regulacja brwi

Stylizacja brwi to zabieg, dzięki któremu uzyskamy estetyczne, równe i odpowiednio dopasowane do twarzy brwi. To właśnie brwi podkreślają spojrzenie i eksponują oczy, dlatego też warto zadbać o ich kolor i regularną depilację. Celem zabiegu jest uzyskanie idealnego kształtu, koloru, a także stylu ułożenia brwi (Boy Brow, Glamour Brow, Super Natural).

Pełen zabieg stylizacji brwi składa się z kilku części. Rozpoczynamy od przygotowania skóry, a także od dobrania idealnego kształtu i koloru, jaki będziemy chcieli uzyskać. Następne przeprowadzamy regulację i nakładamy hennę. Oba te zabiegi mogą być wykonywane razem lub osobno. Zachęcamy jednak, aby wykonywać pełną stylizację brwi dla najlepszego efektu.

Regulacja brwi

Zabieg regulacji brwi polega na usunięciu niechcianych włosków rosnących na łuku brwiowym i wokół niego. Regulacja wykonywana jest techniką nitkowania. Jest to hinduska metoda polegająca na wyrywaniu włosów z cebulkami przy pomocy bawełnianej nici. W efekcie uzyskujemy gładką skórę i brwi o idealnym kształcie dopasowanym do rysów twarzy.

Zalety regulacji brwi:

 1. Precyzja i szybkość przeprowadzania zabiegu
 2. Długotrwały efekt
 3. Naturalny wygląd brwi
 4. Brak kontaktu skóry z substancjami chemicznymi i wysoką temperaturą

Czas trwania zabiegu: 10 min

Zabieg warto powtarzać co około 3 tygodnie.

Henna brwi

Uzupełnieniem regulacji brwi jest henna brwi, czyli farbowanie – zabieg mający na celu podkreślenie koloru włosków. Barwa brwi powinna być spójna z urodą i oprawą oczu. Do zabiegu wykorzystuje się hennę kosmetyczną.

Zalety henny brwi:

 1. Szybki i bezbolesny zabieg
 2. Długotrwały efekt
 3. Nawilżenie włosków i poprawia ich wyglądu

Czas trwania zabiegu: 15 min

Zabieg warto powtarzać co około 3 tygodnie.

Henna pudrowa brwi

Henna pudrowa, którą wykorzystuje się w tym zabiegu, jest preparatem naturalnym, w pełni opartym na roślinnych składnikach. W jej składzie znajdziemy wiele witamin, dzięki którym brwi są silne, odżywione i wypielęgnowane. Henna pudrowa nadaje kolor zarówno włoskom, jak i skórze, co pozwala na uzyskanie pięknego, naturalnego, ale i trwałego efektu. 

Zalety henny pudrowej:

 1. Naturalna koloryzacja, która nie niszczy włosków
 2. Połączenie koloryzacji i pielęgnacji
 3. Barwienie skóry, co pozwala na uzupełnienie ubytków we włosach
 4. Długotrwały efekt – henna utrzymuje się na włoskach nawet do 6 tygodni

Czas trwania zabiegu: 1h

Zabieg warto powtarzać co 4-5 tygodni.

Regulacja i henna brwi – przeciwwskazania:

– mechaniczne uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu

– stan po zabiegach chirurgicznych w okolicy oczu

– dermatozy w miejscu regulacji i koloryzacji

– zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze w okolicy zabiegowej

– alergia na składniki henny (kosmetycznej i pudrowej)

Pełną stylizację brwi (regulacja i henna) warto zawsze wykonywać w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Regulacja techniką nitkowania nie jest metodą łatwą, wymaga wprawy i nie można jej wykonać samodzielnie. Kluczowym w stylizacji brwi jest dobranie idealnego kształtu i koloru. Warto zatem skorzystać z doświadczenia specjalistów, którzy sprawią, że nasze oczy będą perfekcyjnie podkreślone.